Haber

Milli voleybolcu Hande Baladin’e tehdit mesajları gönderen zanlı tutuklandı

Milli voleybolcu Hande Baladin’e SOSYAL medya hesabı üzerinden “Spor kulübüne giderken arabanı inceleyeceğim, yüzüne asit atacağım” şeklinde tehdit mesajları gönderdiği iddia edilen şüpheli Mustafa N. tutuklandı. . Savcılığa verdiği ifadede suçunu kabul eden ve Hande Baladin’le duygusal bir yakınlık hissettiğini söyleyen Mustafa N., “Amacım tehdit etmek değildi. Hande’nin beni savcılığa şikayet etmesini engellemekti. enerji içeceği şirketinin yöneticileri ve nihayetinde bilgilerimi reklam bağlantıları aracılığıyla elde etmekten.”

İddiaya göre Instagram kullanıcısı Mustafa N., sosyal medyadan milli voleybolcu Hande Baladin, Eczacıbaşı Dynavit takımı ve sponsor firmayı hedef alan tehdit mesajları attı. Mustafa N. aynı gün farklı paylaşımlarla tehditlerine devam etti. Hande Baladin ile ilgili olarak “Kızım orman yolunda yatacağım dedim. spor Kulübüne giderken arabanı tarayacağımı söyledim. Benden şikayetçi olmadı. Benden korkmuyordu. Bunu sürekli tehditlerle, tacizlerle, aklınıza ne geliyorsa alenen uyguladım. Ama ben ona saf bir aşık gibi göründüm. Sanki bana her şeyi yaptırabilecek türden bir insan. O da bundan faydalandı…”, “Bu kıza senin yüzüne asit atacağım diyorum korkmuyor bile.(…) Bu kızdan intikam almadan benim için ölüm yok. “.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılığa gelip ifade veren Baladin, zanlının cezalandırılmasını istedi. Harekete geçen polis, Mustafa N.’yi Bakırköy’de yakaladı. Zanlının tehdit, yaralama ve uyuşturucu gibi suçlardan sabıkasının olduğu belirlendi.Nörolojik Hastalıklar Hastanesine kayıtlı olduğu sırada teknik işçi olarak çalıştığı belirlenen Mustafa N. adliyeye sevk edildi. “tehdit ve hakaret” hatalarından başlatılan soruşturma kapsamında.

ŞÜPHELİ TUTUKLANDI Şüpheli Mustafa N., savcılıktaki işlemlerinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakim Mustafa N. “Silahla tehdit” suçundan tutuklandı. “KENDİMLE DUYGUSAL BİR YERLEŞİM HİSSEDMEYE BAŞLADIM” Mustafa N., savcılığa verdiği ifadesinde sabırlı bir çalışan ve bekar olduğunu belirterek, “Güçlü içecek markasının reklamı sosyal medya hesaplarımda çıkmaya başladı. reklam linkleri kullanılarak bilgilerimin çalınacağını düşündüğüm için bu durumdan rahatsız oldum ve firmaya e-mail yoluyla ulaşmaya çalıştım ancak bir sonuç alamadım. Firmanın yüzü olan Hande Baladin isimli kişiyi sosyal medya hesabımdaki ilanlarda gördüm.Kendisine ulaşıp reklamları engellemeye çalıştım.Bu süreçte kendisine duygusal bir yakınlık duymaya başladım.

Söz konusu mesajları kendisinin gönderdiğini itiraf eden Mustafa N., “Amacım tehdit etmek değildi. Hande’nin gazlı içecek firmasının yöneticilerine hakkımda şikayette bulunmasını ve sonuçta reklam linklerinden bilgilerime ulaşmasını engellemekti. İki hafta önce bu konuyu görüşmek için şirket binasına gittim. Üzerime atıldı. İddiaları söylememe rağmen kabul edeceğim” dedi.

– İstanbulgenc-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu